Правила весільного етикету

Якщо вам хочеться залишити від весілля приємні враження і не зіпсувати свято нареченому і нареченій, то варто ознайомитися з деякими з правил весільного етикету.

На весіллі, як і на будь-якому іншому святі, є свої правила етикету. Причому стосуються вони не лише наречених, а й їх гостей. Вони вже не такі суворі як раніше, але деякі з них все ще в ходу.

Правила весільного етикету зародилися ще в 14 столітті, в Європі, де вони неухильно виконувалися як гостями, так і винуватцями торжества. Вони відносяться не тільки до офіційної частини, а й до медового місяця, застілля і т.п. Необхідність певного набору правил навіть не обговорюється, тому що вони не просто допомагають гостям вільніше себе почувати, але також і вирішують деякі з організаційних проблем.

Правило 1. Запрошення.

Запрошення на весілля повинні бути передані не пізніш як за 3 тижні до самої події. Часто займається цим мати нареченої або молодята. А потенційні гості не повинні затягувати з відповіддю, щоб не створювати зайвих незручностей молодим.

Правило 2. РАГС.

Шлюбна церемонія в РАГСі організовується нареченим. Найчастіше гостей в самому РАГСі не багато, тільки найближчі. Тому добре б, щоб одяг дам відповідав б костюмах їх кавалерів. В руках нареченої – весільний букет, який за всіма правилами вручає їй наречений. Але частіше все ж вони вибирають його разом, так як букет повинен гармоніювати з сукнею нареченої. Обручки молодим подають батьки нареченої або працівник загсу. Хоча це можуть зробити і свідки.

Правило 3. Подарунки.

Зазвичай дарують готівку. Але близькі друзі, а також родичі, можуть поцікавитися у молодят про те, що їм потрібно і подарувати цю річ. Решта роблять подарунки на свій розсуд. Є так само варіант для гостей: порадитися між собою і вирішити, хто що буде купувати. Щоб не вийшло неприємної ситуації з однаковими подарунками.

Правило 4. Розташування за столом.

Наприклад, одним з популярних правил весільного етикету є розташування нареченого і нареченої, тобто на яких місцях вони будуть сидіти. До слова, варто бути акуратнішим за столом, щоб вечірні сукні збереглися в первозданному вигляді. Повертаючись до розташування, слід пам’ятати про те, що наречені завжди сидять на чолі столу. Поруч з ними розташовуються свідки і батьки, а всі інші чергуються за принципом чоловік / жінка. Варто враховувати темперамент гостей, тобто розсаджувати їх таким чином, щоб любителі бути в центрі загальної уваги були змушені конкурувати між собою. Таким чином, і вони не будуть ображені, і гості повеселяться. Також не варто забувати про те, що бійка хоч і є одним з “обов’язкових” атрибутів весілля, але все-таки в цивілізованому суспільстві їй не місце, а значить варто подбати про відповідну атмосферу.

Правило 5. Банкет.

Тривалість застілля визначається молодятами, а також їх бюджетом. Це може бути 3 години або 3 дні. За столом гості їдять, п’ють і виголошують тости. Перший тост за найпочеснішим гостем на весіллі, а останній – за батьком нареченої. Кожен гість на весіллі повинен привітати молодих і побажати їм всього хорошого. Так що багато гостей готують тости заздалегідь. Танці починаються з вальсу нареченої і нареченого. Потім наречений запрошує тещу і всіх інших родичок жінок у напрямку убування, а наречена танцює зі свекром і родичами-чоловіками. Якщо молодятам потрібно виїхати – це зовсім не означає, що це кінець свята. Гості цілком можуть самостійно продовжувати веселитися.

На закінчення

Все це не суворі, але бажані правила. Хоча б для поваги традицій їх варто дотримуватися. Хоча в сучасному суспільстві вони і залишаються лише відлунням минулих років.

Залишити відповідь