Сьогодні мало хто працює поодинці. Багато людей виконують роботу в оточенні колег по роботі. Кожна велика компанія встановлює свої правила і стандарти, яких повинні дотримуватися всі співробітники. Проте, незалежно від таких корпоративних правил, добрі стосунки з колегами по роботі будуються на простих правилах етикету. Це проявляється у вмінні поводитися з колегами, наявності почуття такту та поваги до людей та до себе.
І хоча це не суворі правила поведінки на роботі, все ж таки, працюючи в колективі, слід враховувати наступні нюанси:
- З початку роботи в новій компанії бажано познайомитися з усіма співробітниками якнайшвидше. У цьому випадку важливо нікого не забути. У майбутньому це допоможе створити стосунки без докорів та образ. Не варто засмучуватися, якщо з кимось із співробітників не вдалося одразу встановити дружній контакт. Для виправлення ситуації ви матимете багато часу.
- Не нав’язуйте колегам свої розмови, при цьому самі не втручайтесь у їхні розмови. Не втручайтесь у сварки. Якщо колеги почали суперечку, бажано зайняти нейтральну сторону. Якщо ви посварилися з кимось із колег, не потрібно втягувати у ваш конфлікт інших товаришів по службі.
- Одне з найважливіших правил, що дозволяють зберегти гідність, – не підслуховувати чужих розмов і читати чужої кореспонденції. Також не рекомендується слухати плітки, тим більше пліткувати самому.
- Ваш одяг, так само, як і ваше робоче місце – це, можна сказати, ваша візитна картка. Уявлення про вас складатиметься, насамперед, з вашого вигляду та порядку на робочому місці.
- Не рекомендується висловлювати всі свої міркування з будь-якого приводу або без нього – це джерело роздратування для людей, що вас оточують. Озвучувати свої думки можна тільки у справі і лише якщо в цьому є необхідність.
- Неприпустимо кричати на колег або відчитувати одного з них в оточенні інших людей. Щоб підкреслити вашу холоднокровність та компетентність, краще відведіть колегу убік та спокійно роз’ясніть ситуацію. Якщо стримати емоції все-таки не вдалося, необхідно негайно вибачитись і постаратися чимось згладити свою провину.
- Існують деякі теми, обговорення яких заборонено в офісі. Розмови на такі делікатні теми неприпустимі, навіть коли відносини між колегами близькі до дружби. До таких розмов можна віднести: проблеми зі здоров’ям, життя чужих людей, сумнівні теми щодо політики. Причому це далеко не повний список заборонених тем.
Слід пам’ятати, що для досягнення успіху в будь-якій справі не завжди треба йти по головах співробітників. Життя, як гра, і щоб успішно в неї грати, необхідно дотримуватися найчеснішої та найгіднішої поведінки. Тому бажаючи отримати будь-яку вигоду або «вислужитися» перед колегами, слідкуйте за тим, щоб не зашкодити своїм товаришам по службі і тоді вам вдасться побудувати хороші відносини з колегами по роботі.