Етикет у дорозі та транспорті

У сучасному світі з’явилося багато видів транспорту, які були недоступні нашим предкам, але загалом їх можна поділити на 2 групи: приватний і громадський транспорт, який складається з міського і міжміського.

Громадський транспорт

Міський громадський транспорт – це автобуси, маршрутні таксі, трамваї та тролейбуси. При вході та виході з цих видів транспорту прийнято пропускати вперед людей похилого віку, інвалідів, жінок та дітей, а також допомагати, якщо вони потребують допомоги. Сидячі місця в салоні також в першу чергу повинні займати вищеперелічені групи людей, тому якщо ви сидите, але помітили, наприклад, стареньку бабусю, то обов’язково потрібно звільнити місце і ввічливо його їй запропонувати.

Міжміський транспорт – це автобуси, поїзди та літаки. В першу чергу на такі види транспорту потрібно приходити вчасно або найкраще завчасно. Своїм запізненням ви створите не тільки незручності пасажирам, а можете і взагалі не встигнути. Зазвичай в міжміському транспорті місця розписані за білетами, в іншому ж випадку потрібно дотримуватись правил першочерговості описаних вище. Швидше поїздка пройде якщо зайняти себе розмовою з попутниками, але якщо вони не мають бажання розмовляти, то не надокучайте їм своїми розмовами в дорозі.

В літаку обов’язково потрібно дотримуватись всіх правил безпеки, як то заборона на куріння чи на використання мобільних телефонів. Слухайтесь всіх порад екіпажу та не порушуйте етикету. Старайтеся уникати порушення спокою інших пасажирів, тому, наприклад, спів чи скандал неприпустимі. Після польоту ввічливо буде подякувати проважаючому вас екіпажу за успішний політ.

Приватний транспорт

Особливою категорією правил етикету в дорозі є правила етикету за кермом. Без автомобілів сьогодні важко уявити своє життя, вони використовуються як в місті так і в дальніх поїздках за місто. Але уявіть, що би було, якби всі ці авто рухались без будь яких правил. Тому в першу чергу потрібно дотримуватись правил дорожнього руху. Якщо ви хочете порядку на дорогах, то варто починати з себе. Обов’язково уступайте дорогу автомобілям з спецсигналами, кожна секунда їхньої затримки може коштувати комусь життя. Допомагайте іншим учасникам руху. Якщо ви бачите що хтось не може виїхати з повороту, парковки, чи зробити інший складний маневр, то пригальмуйте, мигніть фарами та зробіть жест рукою. Ви також можете попасти в таку ситуацію, тому якщо вам хтось допоміг то подякуйте йому аварійною сигналізацією або вдячним жестом рукою.

Висновок

Усвідомлення етикету в дорозі та транспорті допоможе нам стати кращими пасажирами та водіями, підвищить рівень безпеки на дорозі та збереже наші взаємовідносини з іншими людьми. Важливо дотримуватись правил дорожнього руху, бути уважними та терплячими, а також виявляти повагу та готовність допомогти іншим на дорозі. Не забувайте про приємні маленькі деталі, такі як дякування водієві або коректна поведінка біля дверей при вході/виході з транспорту, це може зробити наші поїздки більш приємними та комфортними.

Оновлено, Оригінал опубліковано в 2007 році.

Залишити відповідь