Щоразу як ми збираємося до когось у гості на день народження, іменини чи будь-яке інше свято постає питання подарунка. Набагато легше коли господар свята просить якусь конкретну річ. Але далеко не завжди така ситуація є можливою. Тоді потрібно проявити фантазію, та знайти саму ту річ, як буде потрібно господарю.
Недарма кажуть, що як дарування так і отримання подарунків – це ціле мистецтво. Тому як дарування так і одержання подарунків має ряд нюансів.
Даруємо подарунки
Вибір подарунка залежить від обставин та свята на яке вас покликали. Але не варто шукати та купувати подарунок в останній момент – така поведінка зазвичай ні до чого доброго не призводить. Крім того подарунок вибирають в залежності від того, кому він призначений.
Не менш важливим за сам подарунок є і те, як ви його подаруєте: таким чином навіть скромний подарунок залишить приємне враження. Якщо не має можливості особисто передати подарунок, тоді необхідно додати до нього поздоровлення та передати його поштою або через посередника. Але дуже небажано щоб він прийшов з запізненням.
Зазвичай подарунок загортають у подарунковий папір. Також іноді в додачу дарують квіти. Під час особистого вручення необхідно сказати декілька побажань. Абсолютно неприпустимо в цьому моменті буде згадати про його ціну.
Отримуємо подарунки
Приймати подарунки теж потрібно правильно. В першу чергу потрібно подивитись що вам подарували (а не відкладати вбік!) та подякувати. При цьому показувати своє невдоволення абсолютно неприпустимо. Єдина можлива реакція – це радість.
Яким би не був подарунок ви повинні ставитись до всіх однаково привітно. Відмовлятись від подарунка неввічливо. Однак якщо існують вагомі причини, то робити це потрібно тактовно, пояснити все та порозумітися з тим, хто дарує.
Пам’ятайте: людина яка до вас прийшла і дарує подарунок напевно хоче принести вам радість, тому у відповідь вона чекає щонайменше вашу щиру посмішку та привітне ставлення.
Оновлено, Оригінал опубліковано в 2007 році.