Культура зовнішнього вигляду: як вибрати та носити одяг

Всі знають відоме прислів’я: “Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму”. Хоча при цьому набагато важливішим вважається розум, але все ж одяг визначає те, яке враження ви справите на іншу людину. Зовнішній вигляд відображає особистість, відображає сутність та внутрішній світ людини, зі всіма її звичками і нахилами. Культура одягу має не менше значення ніж культура поведінки. В одязі потрібно враховувати колір, лінію, фактуру і стиль. Одяг – це не просто засіб захисту від погодніх умов, але і можливість вираження своїх індивідуальних рис та стилю.

Перед вибором одягу важливо визначити свій стиль та взяти до уваги різні фактори, такі як тип фігури, колір шкіри, вік та зовнішні умови. Від правильного вибору одягу залежить не лише наше самопочуття, а й враження, яке ми справляємо на оточуючих.

Одяг зумовлений також положенням, стилем, смаками, уподобаннями та матеріальним станом людини. Основне правило – одяг не повинен бути брудним, неохайним чи подертим. Це свідчить про недбалість його власника, неповагу до людей і в першу чергу до самого себе. Одяг повинен бути зручним та не суперечити загальноприйнятим вимогам пристойності. Значним фактором впливу на одяг є мода. Чи більше чи менше притримуватися її – вирішує сама людина.

Одяг повинен відповідати нашій професії, забезпечувати комфорт та при цьому виглядати елегантно та стильно. При цьому варто пам’ятати, що наш стиль одягу повинен бути добре збалансованим та не суперечити загальному дрес-коду нашого місця роботи. Одяг і зовнішній вигляд суттєво впливають на сприйняття вас на роботі, тому розглянемо детальніше особливості його вибору ділового одягу.

Діловий одяг для чоловіків

Одяг чоловіка впливає на його успіх у ділових колах, сприяє створенню відповідного іміджу. Костюм бізнесмена повинен бути доволі консервативним, будь-якого не яскравого кольору, одноколірний. Жилет і піджак повинні закривати верхню частину штанів, рукава пальта повинні закривати рукава піджака. Краватка – це головний показник смаку і статусу чоловіка, тому необхідно щоб вона в зав’язаному стані досягала до пряжки пояса, а ширина повинна відповідати ширині лацканів піджака. Штани повинні спереду ледь спускатися на черевики, а ззаду доходити до каблука. Шкарпетки повинні підбиратися до костюма, але їхній колір повинен бути трішки темнішим, бажано чорний, але ні в якому випадку не білий. Колір взуття повинен бути ідентичний кольору ременя та ремінця на годиннику. В офіційній обстановці (коли входять у кабінет, виступають, сидять у президії) піджак повинен бути застебнутий. Розстебнути його можна сидячи на кріслі (наприклад за столом).

Діловий одяг для жінок

Жінки користуються більшою волею в виборі одягу, його фасону, кольору і тканини. У жіночому одязі більш, ніж в чоловічому, відображається її індивідуальний стиль і особистий характер. Важливо вибрати відповідний обстановці костюм. Гарний костюм зі спідницею підкреслює авторитет жінки. Спідниця повинна бути темного кольору, а костюм світлішого. Не прийнято ходити в розкішних платтях. Зачіска, макіяж і прикраси повинні доповнювати діловий костюм. Макіяж не повинен бути викличний і занадто помітний, прикрас повинно бути якомога менше, але вони повинні бути дорогі та гармонійні з самим костюмом. Парфуми повинні відчуватися тільки на близькій відстані.

Таким чином, культура зовнішнього вигляду – це важлива складова нашого життя, що відображає наші переконання та стиль. Вибір одягу повинен бути добре продуманим та збалансованим, враховуючи фактори, такі як наша професія, тип фігури та колір шкіри. Важливо також не забувати про якість тканини та пошиву, які забезпечать комфорт та довговічність нашого одягу. Від правильного вибору одягу залежить наше самопочуття та враження, яке ми справляємо на оточуючих, тому необхідно підійти до цього питання з відповідальністю та уважністю.

Оновлено, Оригінал опубліковано в 2007 році.

Залишити відповідь