Етикет.org.ua

Карта сайту
Обмін посиланнями
Реклама на сайті
Авторське право

Правила мережевого етикету


Не забувайте, що ви знаходитеся у віртуальному інформаційному просторі і норми поведінки прийняті на одному сайті, можуть відрізнятися від норм іншого. Наприклад, якщо на одному форумі прийнято круто відходити від основної теми обговорення і це нормально, то на другому це буде сприйнято як поганий тон. Щоб уникнути неприємних ситуацій, перш ніж вступити в дискусію, рекомендуємо придивитися до правил і порядків. Після цього можна спілкуватися.

Поважайте час і можливості інших, адже не всі користувачі мережі Інтернет мають в своєму розпорядженні високошвидкісні канали передачі даних. Для людини, яка підключилася до мережі за допомогою модемного з'єднання, буде вельми скрутно закачати ваш лист, з прикріпленою фотографією (вашої улюбленої кішечки) розміром 20 мегабайт. Зменшивши розмір фотографії, ви заощадите час іншої людини.

Бережіть особу - у мережі, якщо ви побажаєте залишитися інкогніто, ніхто не дізнається ваш вік, колір шкіри, манеру говорити, сімейні подробиці і інші особисті речі. Тому, ваші співбесідники в мережі формуватимуть думку про вас, лише на підставі манери висловлювати думки.

Стежте за тим, що пишете і як пишете. Не припускайтеся орфографічної помилки, адже для більшості людей правила орфографії грають важливу роль. Про людину, яка хронічно здійснює помилки, користувачі мережі можуть думати лише негативно - дурний підліток.

Невірно подана, наперед помилкова інформація може накликати шквал емоцій від ваших співбесідників. Якщо це повториться неодноразово, то може відбутися ситуація як в грі "зіпсований телефон" - ваші слова перекрутяться до невпізнання, а ваша репутація постраждає назавжди.

Зверніть увагу на зміст ваших повідомлень. Вони повинні бути логічні, послідовні і витримані. Можна написати сторінку тексту, але зрозуміти, щось з цього, буде вельми непросто. Це часто буває, коли людина, не дуже розбираючись в темі, хоче переконати співбесідника і використовує для цього багатоскладову термінологію, в якій сам слабкий.

Ніколи не кривдьте віртуальних опонентів, будьте терплячі і ввічливі, не користуйтеся ненормативною лексикою і не влаштовуйте конфлікт не маючи на те підстав.


1 2 3 4


копіювання матеріалів можливе тільки з поданням прямого гіперпосилання на etyket.org.ua!

© etyket.org.ua - from 2009 until today